Ciągła derealizacja, uczucie nierealności świata

Od dluzszego czasu zmagam sie z szeregiem dziwnych dolegliwosci fizycznych i psychicznych. Zaczelo sie od "napadu paniki". Potem strach ze jestem na cos groznego chory, doszukiwanie sie chorob, stosy wynikow badan i wiele wizyt u lekarzy. Po pewnym czasie poszedlem do learza psychiatry i stwierdzono nerwice i zalecenie psychoterapi. Moje pytanie dotyczy objawow psychicznych.Niepokoj, brak uczuc ,apatia itp. Najgorsza jest ciagla derealizacja, uczucie nierealnosc swiata, jak sobie z nim radzic?

Dzień dobry, jeżeli lekarz psychiatra zalecił podjęcie psychoterapii to czy pan ja rozpoczął? Jeśli tak, proszę omówić pana pytania z psychoterapeuta, jeśli nie proszę rozpocząć psychoterapię. Pozdrawiam.

Witam,

Zachęcam, by zastosował się Pan do zaleceń lekarza psychiatry. Zadane tu pytania, najlepiej jeśli omówi Pan podczas psychoterapii. Specjaliści podczas terapii są w stanie odnosić się bezpośrednio do Pana historii, przebiegu zaburzenia oraz Pana funkcjonowania. Poprzez serwis internetowy nie jest to możliwe.
Życzę dużo siły i odwagi w pokonywaniu trudności.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Pana. W żadnym wypadku nie mam zamiaru polemizować z rozpoznaniem postawionym przez lekarza psychiatrę. Po Pana opisie wnioskuję, że jest Pan na początku procesu korzystania z profesjonalnej pomocy. Dalszy kontakt z lekarzem i praca z psychoterapeutą pozwoli na doprecyzowanie diagnozy a tym samym natury Pana objawów. Proszę dopilnować realizacji zaleceń lekarza a mam nadzieję, że uzyska Pan skuteczną pomoc. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/