Ciągłe uczucie deja vu

Witam, od ponad 3 lat przezywam ciagle uczucie de ja vu co wedlug psychiatrow zwiazane jest z zazywaniem substancji psychoaktywnych, mimo zazywania lekow i dluzszej abstynencji uczucie to nie ustaje. Niekiedy de ja vu trwa caly dzien tak jakby przezywal ten sam dzie po raz kolejny., Przez caly ten okres nie mialem robionych zadnych badan neurologicznych a schizofremia zostala wykluczona. Jaki specjalista moze okazac sie pomocny ? Do kogo nalezy sie zglosic ?
ponad rok temu

Zmniejszenie poziomu stresu a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W psychiatrii zjawisko déjà vu zalicza się do szerszej grupy złudzeń pamięciowych utożsamiających, te zaś wchodzą w skład jeszcze szerszej grupy paramnezji. Najpopularniejsza teoria wyjaśniająca deja vu mówi o chwilowych zakłóceniach w pracy mózgu polegających na szybszym rejestrowaniu informacji przez jedną z półkul. Prawidłowo obie półkule współpracują ze sobą ciągle i natychmiastowo, co daje nam poczucie jedności. Myślę iż możesz skorzystać z pomocy psychologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Dzień Dobry Panu,

Mam zbyt mało danych..

Myślę, że wskazana byłaby dla Pana kontrolna diagnostyka neurologiczna oraz neuropsychologiczna- o skierowanie proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu
(w ramach NFZ-tu) lub prywatnie.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty