Ciągłe zamartwianie się

Witam,ciągle się martwię,dosłownie wszystko mnie martwi,każdą sytuację widzę w najczarniejszych barwach,zawsze sądzę,że pójdzie jak najgorzej wedle najczarniejszego scenariusza,próbowałam myśleć pozytywnie,ale nie udaje mi się.Jak przestać analizować każde najdrobniejsze wydarzenie,słowo,gest,sytuację wokoło siebie i przestać się zadręczać?

Pomocna w tym wypadku moze być również podjecie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która zajmuje się uświadamianiem sobie własnych negatywnych myśli i przepracowywaniem ich na bardziej racjonalne, zdrowe i powodujące spokój. Pozdrawiam.

Dzień dobry, zachęcam panią do rozpoczęcia psychoterpii - polecam podejście behawiorlano - poznawcze lub psychodynamiczne. Pozdrawiam.