Co jeść, by wzmocnić mięśnie?

witam , chcialem sie dowiedziec co jesc i pic by wzmocnic swoje miesnie i powiekszyc mase miesniowa, otoz od paru tygodni cwicze w domu pompki, podciaganie na drazku tyle ze w wiekszosci przypadkow brak mi takiej "energii" i chcialem sie dowiedziec co i jak z tym, moze jakies witaminy na ta energie, na wzmocnienie, czy sa jakies godne polecenia produkty do takiego wzmocnienia i zwiekszenia masy? bylbym mocno wdzieczny za taka liste produktow i witamin ktore wspomagaja to co wyzej opisalem ;)

Witam,
Po pierwsze powinien Pan spożywać 5-6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny (śniadanie do godziny po przebudzeniu, kolację na 2 godziny przed snem). Posiłek przed treningiem powinien być bogaty w węglowodany i białko i należy go zjeść najpóźniej 60-90 min przed rozpoczęciem ćwiczeń. Do 30 min. po treningu organizm potrzebuje węglowodanów prostych (najlepiej wybrać owoce lub sok). Po 30 min. po treningu należy zjeść pełnowartościowy posiłek. Należy pić dziennie 2 litry płynów, a pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, świeże i suszone owoce.