Co mogą oznaczać ciągłe myśli o śmierci?

Dobry wieczór. Co się że mną dzieje??! Bardzo często myślę o śmierci. Coraz częściej.Mam 41 lat. Mam 16 letniego syna. Gdy jest poza domem cały czas czuję lęk że coś złego się wydarzy. Wypadek, pobicie śmierć.....staram się odrzucać te myśli ale po chwili wracają....boje sie że dostanę zawał, że już rano się nie obudzę....i tak wkoło. Zdarza mi się to już prawie dziennie. Męczy mnie to. Co robić??? Proszę o pomoc

Dzień dobry,
Pojawiły się u Pani objawy depresyjne (myślenie w czarnych barwach, przewidywanie najgorszych wydarzeń, lęk, natrętne, przykre, niechciane myśli, myśli rezygnacyjne). Depresja to nie tylko obniżony nastrój, ale także wyżej wymienione objawy - można powiedzieć cały zestaw różnych dolegliwości. Z powodzeniem można je leczyć, uzyskać wsparcie psychologiczne i lekarskie. Powinna pani zgłosić się do lekarza psychiatry, mimo obaw, które z pewnością się pojawiają. Lekarz oceni dokładnie na czym polega problem, zleci dodatkowe badania laboratoryjne, oceni czy potrzebne jest wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne, zdecyduje, czy powinna pani przyjmować leki, które wyrównają samopoczucie, spowodują, że będzie pani miała lepszy nastój, mniej lęku, większą odporność na stres, większą codzienną równowagę, mniej obaw, bardziej realną, spokojną oceną wydarzeń, tego co dzieje się u Pani i u pani bliskich. Leki przeciwdepresyjne nie uzależniają, pomagają również w zaburzeniach lękowych, istotne jest odpowiednie dobranie leku i dawkowania.

Pozdrawiam,
Jakub Kaźmierski

www.medart-centrumpsychiatrii.pl