Co mogę zrobić by przestać się czuć jak życiowy przegrany?

Czuję się czasem jak beznadziejny wrak życia. Czasem sprawy mają się świetnie i śmieję się bez żadnych przeszkód, ale właściwie każdego dnia czuję się jakbym przegrała życie, jakbym nie była warta niczego więcej niż potępienia i qiecznego nieszczęścia. Co jakiś czas się tnę. Nie jest to działanie regularne, robię to od czasu do czasu. Boję się jednak, że psycholog posłałby mnie do psychiatryka, bo czasem chcę skończyć ze swom życiem. Dlatego nikomu się nie zwierzam. I czuję się jak bomba, która może wybuchnąć w każdej chwili. Czuję się nie warta miłości i jakiegokolwiek głębszego uczucia. Czasem wyobrażam sobie, że żyję w świecie bajek, bo tak jest łatwiej. Wszystkie problemy zostają rozwiązane w przeciągu paru minut do mniejwięcej godziny. Co mogę zrobić by przestać się czuć jak konpletny życiowy przegryw?

Szanowna Pani,
wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne, potrzebne jest leczenie metodą psychoterapii. Autodestrukcyjne zachowania są efektem rozładowywania złości na sobie, samookaleczanie jest najprostszą formą rozładowywania cierpienia psychicznego, to nawyk, który przynosi ulgę - schemat, którego się Pani nauczyła przez lata, jeden ze sposób radzenia sobie z niewyrażonymi na zewnątrz emocjami.
Złość, gniew można rozładowywać na pływalni, biegając, uderzając w poduszkę, krzycząc, poprzez taniec, śpiew, relaksacja fizyczna pozwoli się odprężyć psychicznie. Zalecane jest leczenie metodą psychoterapii, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny oraz terapię schematów. Ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie