Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć takie wymyślanie chorób?

Witam Mam 18 lat od około roku po przykrym wydarzeniu zacząłem wymyślać sobie choroby. Najwięcej było raków czego ja nie przeżyłem od raka gardła do płuc wszystkie po kolei. Oczywiście szukałem wszystkich objaw w internecie i bardziej się nakręcałem. Od pewnego czasu meczy mnie chłoniak ziarnica złośliwa mam 2 twarde kulki na szyi obok siebie nie przesuwają się. Kulki są małe mają parę milimetrów. Kiedy piłem piwo poczułem bul węzłów chłonnych oczywiście jak przeczytałem o objawach ziarnicy. Bardzo się boje ale nie wiem czy znów sobie nie wkręcam co mam robić? Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Przyczyny niedokrwienia kończyn dolnych

Niedokrwienie kończyn dolnych to problem, z którym bardzo często spotykają się naczyniowcy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są przyczyny tej dolegliwości.

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą, gdyż pomocna mogłaby się okazać psychoterapia. Najprawdopodobniej cierpi Pan na nerwicę lękową lub hipochondrię, które można skutecznie leczyć. Sądzę, że na poziomie nieświadomym przeżywa Pan sporo lęku, który przypisuje Pan dolegliwością cielesnym. Nie będąc świadomym przyczyn własnego niepokoju nieświadomie poszukuje Pan ich źródeł na zewnątrz podczas, gdy tkwią one w psychice. Sądzę, że psychoterapia pomogłaby Panu dotrzeć do tych nieuświadamianych treści i uzyskałaby Pan większy wgląd w siebie. Mam nadzieję, że uda się Panu pokonać te objawy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy