Co oznaczają stwierdzone zaburzenia depresyjne nawracające i fobia społeczna?

Dzień dobry! Mam 30 lat i stwierdzone zaburzenia depresyjne nawracające i fobię społeczną. Od roku nie biorę leków (odstawione bez wiedzy lekarza), nie chodzę też do psychiatry. Wcześniej próbowałam psychoterapii, ale sama ją przerywałam. Nigdy nie pracowałam, a od 4 lat bardzo rzadko wychodzę z domu. Ostatnio znów pojawił się gorszy nastrój, problemy ze snem, myśli rezygnacyjne, lęk, nie mam znajomych, rozmawiam jedynie z najbliższą rodziną. Jak sobie pomóc? I czy to jeszcze jest możliwe?

Witam
Zaburzenia depresyjne i fobia społeczna.
są w pełni uleczalne.
Aby jednak Pani mogła cieszyć się
każdym dniem swojego życia
i czerpać z niego to, co najlepsze,
potrzebna jest Pani zgoda i chęć zmiany
Skuteczność terapii psychologicznej zależy
też od systematyczności i współpracy osoby
zainteresowanej oraz od umiejętności terapeuty.
Ważne, żeby Pani zdecydowała się na podjęcie
terapii i systematycznie w niej uczestniczyła.
Wiem, że trudno Pani sobie wyobrazić życie
bez lęku, ale to jest naprawdę możliwe i realne.
Proszę dłużej nie zwlekać.
Zachęcam Panią do podjęcia terapii psychologicznej.
Podczas terapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Myślę, że bez leczenia zwłaszcza psychoterapii wglądowej prowadzonej w nurcie psychodynamicznym lub analitycznym nie poradzi sobie Pani. Zamykanie się w domu i ograniczone kontakty społeczne utrwalają Pani dotychczasowe funkcjonowanie i nie prowadzą do zdrowia. Proszę zaufać jakiemuś specjaliście i pomimo zniechęcenia uczestniczyć w terapii nie przerywając jej.
Pozdrawiam