Co robić z tym lękiem przed szkołą?

Cześć, jutro wracam do szkoły nie umiem tego uzasadnić, ale boje się tego, nikt mi nie dokucza, ale odkąd zmieniłem szkołę, ze szkoły podstawowej na szkołę średnią ciężko jest mi pójść do szkoły, do klasy poszedłem sam nie ma tu osoby którą znam i nie boję się tego, że mnie nie zaakceptują, ponieważ nie chce się poznawać z innymi, ale nie wiem czemu jak uświadomiłem sobie, że będę musiał wrócić do szkoły to nagle trudniej mi oddychać itp. W ostatnim roku dużo się u mnie zmieniło, dowiedziałem się czegoś o sobie czym zadowolony nie jestem i przez co nie chce mi się żyć, ale gdy uświadomiłem sobie, że będę musiał pójść do szkoły to jest znacznie gorzej, nie chce mi się żyć jeszcze bardziej nie wiem czy jedynym sposobem jest samobójstwo, ale nie chce mi się żyć, moja mama tego nie zrozumie i będzie myslała, że wymyślam żeby nie iść do szkoły "bo jestem leniwy"

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu ABC Zdrowie. Proponuję szybki kontakt z psychoterapeutą, który na pewno wyjaśni Panu własne lęki i obawy a jednocześnie proszę teraz skorzystać z lata i ciepłej pogody, aktywizować się fizycznie i rekreacyjnie. Proszę znaleźć taką część pozytywną w sobie, którą będzie można rozwijać np. jakieś zainteresowania jak kolekcjonowanie książek, czytanie prasy czy inne aktywności. Dobrze byłoby szybko skontaktować się z psychoterapeutą. Pozdrawiam serdecznie