Czy mam depresję? Czy mogę z tego wyjść?

Całe moje życie to chodzenie do szkoły i nudzenie się przed komputerem : (. Niczym się nie interesuję, nie mam żadnego hobby ani pasji. Mam tylko 2 dobre koleżanki, którym mogę naprawdę zaufać i do tego strasznie boję się o swoje zdrowie (hipochondria) - doszło do tego, że nie myślę i niczym innym. Przez ostatnie 3 miesiące nie wychodzę nigdzie, oprócz szkoły : (. Co mam zrobić, aby w nowym roku coś się zmieniło w moim życiu?

Witam!
Wiele Twoich problemów związanych jest z samotnością i życiem w wirtualnym świecie. Warto, żebyś starał się nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Możesz zaczynać powoli od tego, że będziesz mówił osobom, które znasz "cześć". Na początek warto prowadzić "bezpieczne" rozmowy, np. o pogodzie, szkole, grach komputerowych, czy portalach rozrywkowych. Dzięki temu nie będziesz musiał od razu mówić o sobie, ale za razem będziesz miał możliwość nawiązywania nowych znajomości.
Sądzę, że także koncentracja na swoim zdrowiu jest wynikiem wyizolowania. Obecnie nie masz możliwości częstego rozmawiania z innymi ludźmi. Kontakt z innymi osobami pozwala wyrażać swoje emocje i wspólnie z innymi rozwiązywać swoje problemy. Możesz również pracować nad swoją nieśmiałością z psychologiem lub podczas treningów, np. komunikacji interpersonalnej lub pracy w grupie.

Pozdrawiam