Co zrobić, jeśli były partner mi grozi?

Witam mam problem . Nie jestem ze swoim chłopakiem juz ponad 1,5 roku . Mamy Synka . Oczywiście mam zasadzone alimenty ale toczy sie rowież sprawa w sądzie o widywanie gdyż ma on problem z środkami odurzającymi . Odkąd sie z nim rozstalam . Zaczął straszyc mnie w smsach , że zabierze mi dziecko . Wcześniej po prostu nie zwracałam na to uwagi . Ale teraz to on mnie chyba nęka . Wypisuje smsy w których mnie wyzywa . Czasami czuje , że próbuje zniszczyc mnie psychicznie ... Co ja mam zrobić ... Nawet idąc po mieście nie chce go spotkać...

Witam,

„stalking” - uporczywe nękanie można zgłosić na policji, każdy, kto przez uporczywe nękanie innej osoby wzbudza u niej poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 3.
Pozdrawiam serdecznie