Co zrobić, jeśli koleżanki z klasy mi dokuczają?

Mam straszny problem w klasie...wszystkie dziewczyny mi dokuczają-śmieją się, obgadują mnie a gdy ja temu protestuje to się śmieją i wyzywają jeszcze bardziej...co mam robić by przestały mnie dręczyć. Chodzę do 2 klasy gimnazjum, w 1 klasie było wszystko w porządku ale po wakacjach wszystko się zmieniło...staram się je omijać ale to nic nie daje..proszę o pomoc!
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Po prostu nie reaguj. Nie pokazuj także, że ich zachowanie wywiera na Tobie jakikolwiek efekt czy wzbudza emocje. Zawsze chodź z podniesioną głową i uśmiechem na twarzy. Jeśli zauważą, że ich postępowanie, mówiąc kolokwialnie, Cię "nie rusza" znudzi im się i przestaną.
Pozdrawiam

Witaj ,
w grupie rówieśniczej obowiązują,jak pewnie wiesz specyficzne zasady.Czasem inne,niż przy rodzicach a czasem też odmienne od wymagań stawianych przez szkołę.dltego najlepiej będzie,gdy choć trochę oowiesz nam,co jest w Tobie krytykowane,czy ośmieszane.Może to być zarówno wygląd/strój,fryzura,uroda/,jak i lepsze w porównaniu z innymi wyniki nauki,wreszcie mogą to być te wakacje,które spędziłaś w miejscach niedostępnych cenowo dla reszty koleżanek.
Jeżeli nie zależy Ci na towarzystwie klasowym,możesz przecież zgłosić problem wychowawcy.Jeżeli jest odwrotnie i chcialabyś być lubiana w tej grupie-potrzebna jest głębsza analiza problemu i najlepiej z kimś bezstronnym a zarazem fachowym.
Pozdrawiam i wierzę,że odejmiesz mądrą decyzję.

Witam, uważam, że sprawę powinnaś zgłosić pedagogowi lub dyrektorowi Twojej szkoły. Jest to nękanie ze strony Twoich koleżanek, a takie zachowanie podlega pod paragraf. Pedagog ma możliwości by takie incydenty się więcej nie powtarzały. Nie bój się mówić o tym co Cię spotyka. Załatwianie tego bez udziału dorosłych najprawdopodobniej nie odniesie skutku a może jedynie nasilić fale agresji. Nie zwlekaj. Pozdrawiam.