Co zrobić z taką sytuacją w pracy?

Dzień dobry Zatrudnili nowego kierownika, który zachowuje się irracjonalnie. Uważa, że w telefonach są podsłuchy, że ktoś włamuje się ciągle do komputerów. Robi irracjonalne rzeczy, których potem nie pamięta i oskarża mnie o to. Np zbiera do jednego worka różne wartościowe rzeczy z całego sklepu oraz jakieś przypadkowe przedmioty typu nożyczki, długopisy i zostawia w jakimś miejscu. Potem przynosi i pyta mnie oskarżycielsko co to jest i skąd to się wzięło. Jestem już zrozpaczony. Giną pieniądze, oskarża mnie o to i karze płacić duże sumy. Jest agresywny, grozi mi, krzyczy, a potem odwraca kota ogonem i mówi, że to ja jestem agresywny i na nią krzyczę, a po paru godzinach nagle jest bardzo miła i przyjacielska. Codziennie to się powtarza jak w kalejdoskopie. Czy można coś zrobić poza złożeniem wypowiedzenia? Mam trzy miesięczny okres wypowiedzenia i nie wytrzymam tego czasu. Dwa tygodnie doprowadziły mnie do skraju załamania nerwowego. Właściciele nie widzą problemu, bo nie spędzają z tą osobą tyle czasu. Dla nich jest ona normalna.

Witam, czy w Pana pracy jest możliwość aby porozmawiał Pan o tym z osobą która jest przełożonym nowego kierownika? Czy jest szansa na to że taka rozmowa może wpłynąć na zmianę zachowania nowego kierownika? Nie jest to sytuacja dla Pana łatwa. Być może warto skorzystać z konsultacji z prawnikiem który zajmuje się prawem pracy ( https://www.pip.gov.pl/pl/porady-prawne ). Proszę skorzystać również z konsultacji z lekarzem psychiatrą. W przypadku stykania się w pracy z zachowaniami które, jak Pan napisał, doprowadzają do skraju załamania nerwowego, spotkanie z lekarzem psychiatrą może być pomocne. Nie jest potrzebne skierowanie. Jeżeli ma Pan ubezpieczenie zdrowotne z zakładu pracy, ułatwić to może dostęp do specjalisty.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka