Co zwiastuje koniec związku?

Witam. Jestem ze swoją dziewczyną od ponad 4 miesięcy. Wszystko było cudownie i tak jak powinno być, ale ostatnio relacje się ochłodziły. Coraz częściej słyszę od niej nie, nie chce mi się itd. Spotykamy się parę razy w tygodniu i czasem w weekendy. Dziś powiedziała mi, ze widujemy się na tyle często, że ona chciała by czasem gdzieś pojechać bez moich "fochów" Co się dzieje ? Czy to zwiastuje koniec związku, czy po prostu mam dać jej więcej swobody ? Proszę o odpowiedz.. Dziękuję.

Dzień dobry. Związek dwojga ludzi, to nie tylko to, co robią razem, ale też to co robią osobno. Kiedy jesteśmy razem i nie mamy własnych (osobnych) aktywności, możemy się stać dla siebie mało atrakcyjni. Atrakcyjność w związku to nie tylko ta fizyczna (choć oczywiście bardzo istotna), ale również atrakcyjność osobowości drugiego człowieka. Aby się nią stale zaciekawiać, trzeba umieć i chcieć dostrzec, że druga strona ma jeszcze inne (oprócz mojej osoby i naszego związku) zainteresowania. Ważne też jest, aby zwrócił pan uwagę, na to co pana partnerka nazywa "fochami". Może jest coś, co mógłby pan zmienić dla dobra waszego związku. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Nie wiem jak wygląda wasz związek - czy jest "intensywny", duzo razem spędzacie czasu itd. Jeśli tak - być moze dziewczyna potrzebuje rzeczywiście chwili dla siebie. W takim wypadku lekki dystans będzie wskazany. Ale z drugiej strony rzeczywiście może być to zalążek pewnego problemu, który może później skutkować zerwaniem. Najlepiej żeby Pan porozmawiał z dziewczyną szczerze o swoich obawach i o tym, co czuje. Niestety poza nią nikt Panu nie będzie w stanie powiedzieć czy jest to początek końca, czy nie. Pozdrawiam.