Codzienne picie koktajli przy zespole jelita drażliwego

Mam zespół jelita drażliwego. Brałem po 100 sto tabletek miesięcznie. Od dwóch tygodni pije codziennie koktajl z banan jajko maliny (truskawki albo jagody na zmianę )mleko siemie lniane pestki dyni i słonecznika i blonik witalny z babka jajeczna. Wszystkie objawy ustały wiem ze blonik mogę tylko przez miesiąc. Ale chodzi mi o resztę składników. Moja przypadłość nie jest groźna ale strasznie męcząca i bolesna. Proszę o odpowiedź.

Wszystkie wymienione składniki są jak najbardziej pożądane w diecie i dozwolone w IBS o ile nie wywołują dyskomfortu. Z babki radziłabym w ogóle zrezygnować, gdyż choć obecnie jest bardzo popularna może wywoływać trwałe uszkodzenia ściany jelita i jest raczej niebezpieczna dla zdrowia. Przy dłuższym stosowaniu może zamiast pomóc doprowadzić do jeszcze gorszych problemów bòlowych i funkcjonalnych jelit.