Codzienne sny o zmarłem matce

Witam pisze poniewaz jestem zaniepokojona a mianowicie od 4 lat nie zyje moja mama poczatkowo choc bardzo tego chcialam nie snila mi sie wcale teraz juz drugi dzien pod rzad mi sie sni nie sa to mile sny gdyz jednego dnia odprowadza mnie do wziezienia potem pije alkohol dzis przysnila mi sie takze lecz tym razem przez przypadek zrobilam krzywde w plecy swojemu dziecku prosilam zeby zawiozla mnie do szpitala lecz ona mnie zlekcewazyla i odjechala autem dodam ze moja mama byla alkoholiczka.

Witam,

relacja z osobą bliską uzależnioną od alkoholu zwykle jest trudna, szczególnie, jeśli jest to relacja między dzieckiem a rodzicem. To, co Pani pisze, wygląda, jakby ciągle jeszcze przeżywała Pani relację z mamą mimo tego, że zmarła 4 lata temu.

Zachęcam do zastanowienia się nad rozpoczęciem psychoterapii i zajęcia się w niej tematem mamy i jej wpływu na Pani życie. Z doświadczenia wiem, że uzależnienie rodzica to częsty temat w terapii, a zajęcie się nim często przynosi ulgę i poprawę zarówno w samopoczuciu, jak i w relacjach z ludźmi oraz w czerpaniu satysfakcji z życia.

Pozdrawiam!

Być może powracają jakieś emocje,"niezałatwione" problemy, sprawy związane z relacją z mamą? może warto skonsultować się z psychologiem i przepracować swoja relacje z mama? Nawet jeśli mama zmarła, to emocje jej dotyczące, są w Pani nadal żywe- o czym świadczą powtarzające się sny.

Witaj!

Poprzez sny załatwiamy lub nie sprawy/ emocje jakie nie zostało nam dane załatwić lub przerobić w rzeczywistości. Ponieważ pani mam nie żyje to bezpośrednio nie ma pani już kontaktu i tylko w czasie pracy z terapeutą może pani to przepracować. Proszę poszukać takiego w swojej okolicy i omówić się. Pozdrawiam