Codzienne wąchanie spalin

Witam , mój kolega wącha spaliny samochodowe . czy to jest normalne ? odpala sobie auto i wącha spaliny nie długo ale chwile i tak codziennie czy to jest normalne ? czy może mu sie coś stać dzięki takiej bezmyślnej robocie ? czy może zachorować na coś poważnego ? typu rak czy coś ? martwie sie o niego :( prosze o szybką odpowiedź dziękuje :)

Dzień dobry!

Istotne, z jakiego powodu kolega to robi, czy jest świadomy swojego zachowania, jak sam je ocenia. Może być to zarówno rodzaj natręctwa, objaw zaburzeń życia psychicznego - jak i zupełnie "niegroźne dziwactwo", drobna przyjemność, nieszkodliwy nawyk.
Pytania: "po co?", "dlaczego?" oraz "czy mógłby przestać to robić?".
Przyczyny zachorowań na nowotwór są rozmaite, w pewnej części niepoznane i nieprzewidywalne. Ryzyko zachorowania na raka dotyczy każdego człowieka. Oczywiście można bardzo wieloma sposobami (zdrowy tryb życia, dieta, aktywność fizyczna, badania profilaktyczne, unikanie ryzykownych zachowań) zapobiegać temu. Spaliny na co dzień wdychają też pracownicy warsztatów samochodowych, stacji paliw itp. Oczywiście nie jest to korzystne dla ich zdrowia, ale nie jest też pewną i jednoznaczną wróżbą nowotworu.

Pozdrawiam!