Częste kłótnie z partnerem

Witam, bardzo często kłócę się z obecnym partnerem, zawsze o byle co. Wszystko chcę aby było po mojej myśli, często mi smutno gdy poprostu coś nie moze być tak jakbym tego chciała. Szybko można mnie zranić, zdarza sie że po kryjomu płaczę. Przeszkadza mi gdy ktoś robi to samo co ja, lub nawet słucha tej samej muzyki, lub ma taką samą rzecz co ja. To glówny problem. Bliscy mówią że jestem uparta, nie mam przyjaciółki, mam koleżanki. Uważam że to nie jest normalne czym może być to oznaką?

Zależnie od stopnia nasilenia tych trudności, ich czasu trwania jak i jakości relacji interpersonalnych mogłoby (ale nie musiało) to sugerować zaburzenia osobowości. Zachęcam do spotkania z psychologiem. Zdiagnozuje, a także zaproponuje możliwości pracy nad sobą i zmiany, które umożliwią poprawę relacji, poczucia zadowolenia z siebie i życia.

W swojej wypowiedzi zwraca Pani dużo uwagi na to, że to Pani reakcje stanowią problem. Świadomość tego, gdzie on leży, bądź chociaż ślad, gdzie możemy szukać źródła cierpienia to duży krok w kierunku poprawy. Nie jestem jednak w stanie odpowiedzieć na zadane przez Panią pytanie, ponieważ mam bardzo mało informacji o całym kontekście sytuacji, w której Pani się znajduje. Zachęcam do spotkania z psychoterapeutą, na którym będzie czas aby opisała mu Pani dokładnie na czym problem polega.

Ważniejsze od odpowiedzi na pytanie czego to jest oznaką, może okazać się co faktycznie zyskuje Pani w takich sytuacjach, w jaki sposób to Panią ogranicza, złości, martwi, bądź co to symbolizuje.