Czuję się gorsza od innych. Co ze mną nie tak?

Ciągle się czegoś boję, nie potrafię się porozumieć z rodziną, ani rodzicami, nie mam przyjaciół, praktycznie ciągle płaczę, nie potrafię tego opanować, miewam myśli samobójcze… Chciałam iść do psychologa, ale zrezygnowałam. Zamiast gdzieś wyjść - wolę siedzieć w domu, zamknąć się w pokoju, i patrzeć się w ściany. Czuję się gorsza od innych. Co ze mną nie tak?

Witam!

Wchodzisz w wiek dojrzewania, co wiąże się z wieloma trudnościami i dolegliwościami. Zmienia się Twoja psychika i ciało. Z niektórymi aspektami tego czasu możesz sobie nie radzić.
Warto jednak rozmawiać o tym, co się z Tobą dzieje. Jeśli masz możliwość skorzystania z pomocy psychologa lub pedagoga, to zachęcam Cię do takiej wizyty. Warto również rozmawiać o problemach z rodzicami. Możesz dzięki temu nawiązać z nimi lepszy kontakt i poprawić relacje.
Staraj się mówić o swoich emocjach i uczuciach. Warto, żebyś mówiła w pierwszej osobie o tym co czujesz, czyli: ja czuję się źle, kiedy tak mówisz..., jestem szczęśliwa, ponieważ; nie czuję się dobrze, bo... .
Otwierając się na innych możesz znaleźć ich pomoc oraz wsparcie w trudnych chwilach.

Pozdrawiam

Najlepszym rozwiązaniem byłaby bezpośrednia konsultacja u psychologa, ponieważ to co stworzyłaś we własnej głowie zostało stworzone przez Twoją podświadomość na bazie dostępnych jej doświadczeń, z tym, że te doświadczenia, które są dostępne Twojej podświadomości są tylko wycinkiem prawdy o sobie i istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to wycinek zniekształcony i błędny. A jeśli budujesz obraz siebie na podstawie garści właśnie takich fałszywych i błędnych faktów, to czy nie jest oczywiste, że będzie on równie fałszywy i błędny?
Skorzystaj proszę z bezpośredniej sesji u psychologa dziecięcego w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ. Trzeba mieć skierowania od lekarza pierwszego kontaktu/ lekarza rodzinnego. Mam nadzieję, że dzięki pomocy psychologicznej rozwiążesz swoje obecne problemy. Życzę Ci powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl