Czy brak chęci do działania może być objawem choroby?

Witam, mam 19 lat.Piszę ponieważ chciałbym uzyskać odpowiedz od specjalisty.Od dłuższego czasu straciłem motywacje do robienia czegokolwiek, w sumie to już trwa kilka lat.Głównie w okresie dziecinstwa byłem bardzo energiczny,grałem w piłke w klubie, jeździłem z ojcem na koncerty,miałem marzenia, byłem wrażliwy na krzywde.Teraz nie uprawiam żadnego sportu, praktycznie nic nie robie, każdy dzień jest taki sam.Odczuwam brak motywacji,chęci, często jestem zmęczony chociaż nie robie nic męczącego, z wiekiem trace coraz bardziej tą wrażliwość, kompletny brak zainteresowań, nawet jeśli pomyśle o czymś co chciałbym zrobić zaraz trace chęci i odkładam to, często potrafie leżeć i bezmyslnie patrzeć w jeden punkt.Czuje się jakbym zgubił gdzieś sens i chęc do życia i nie wiem co może byc tego powodem. Uważam sie za osobę inteligentną i nie rozumiem tego braku pasji,chęci.Mój ojciec choruje na chorobe dwubiegunową afektywną.I stąd moje pytanie czy i ja moge mieć jakieś zaburzenia psychiczne powodujące tą moją niechęć.Czy mogłem też na coś zachorowac genetycznie?

Dzień Dobry Panu,

Zachęcałabym Pana, żeby nie czekać i zgłosić się osobiście do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i specjalistycznego leczenia (w ramach NFZ-tu).

Życzę Panu energii wewnętrznej do automotywacji,
irena.mielnik.madej@gmail.com

WItam
Problem jest złożony i wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby znaleźć przyczynę opisanych objawów i zastosować odpowiednie działania. Być może jest to epizod depresyjny, ale może być także inna przyczyna niechęci do działania np. spowodowana niedoborem pewnych mikroelementów...Może to wynikać także z określonych wydarzeń, poprzedzających objawy...ale może to być "rezonowanie" z chorobą ojca...
Pozdrawiam
Anna Szyda