Czy bycie nerwowym przeszkadza w przybraniu na wadze?

Dobry wieczór, mam na imię Paweł i 23 lata. Od gimnazjum zmagam się z problemem jakim jest niedowaga. Przy wzroście 189 cm ważę zaledwie 60 kg. Fakt że jestem nerwowy i łatwo się stresuję nie pomaga. Czy mogliby mi Państwo pomóc w mojej sprawie?

Trudno powiedzieć niedowaga często ma związek z metabolizmem. Jeżeli jednak odczuwa Pan dyskomfort psychiczny wówczas warto skonsultować sprawę z psychologiem.

Warto się przyjrzeć, jak reaguje Pan na stres? Być może poprzez emocjonalne napięcie mniej Pan je, pomija posiłki lub tez pojawiają się zaburzenia procesu trawienia? Jak wyglądało to wcześniej? Jaki ma Pan tryb życia, spożywania posiłków, snu itp?
Zachęcałabym do podjęcia konsultacji z psychologiem psychoterapeutą, szczególnie, że problem niedowagi może także mieć źródła psychologiczne.