Czy całkowite zerwanie kontaktu z byłym partnerem pozwoli na powrót do równowagi?

Witam, Mam 33 lata, od wielu lat choruję na CHAD. Mam za sobą nieudane małżeństwo z winy męża. Ostatnie lata były bardzo stabilne. Poznałam partnera, 31 lat. Byliśmy 2 lata w związku i byliśmy bardzo ze sobą związani uczuciowo. Jednak podczas któregoś ze wspólnych wyjść on poznał 24- letnia kobietę i odszedł do niej. Wiem, że nie była to dla niego łatwa decyzja. Ja bardzo rozpaczałam. Popadłam w depresję, musiałam iść na zwolnienie lekarskie. Cały czas mieliśmy ze sobą kontakt. Z tym, że ja liczyłam, że może on wróci, a z jego strony był to kontakt koleżeński. Bardzo mnie to męczyło, nie dawałam sobie rady. Ja go darzę głębokim uczuciem, jego miłość już się wypaliła. Minęły 3 miesiące od rozstania. On jest już bardzo zaangażowany gdzie indziej, a ja zatrzymałam się w miejscu. Ostatnio pojęłam w porozumieniu z nim decyzję o zerwaniu kontaktu. Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja i bardzo przez to cierpię, ale wydaje mi się, że nie ma innego rozwiązania, że inaczej nie zdołam wyjść z depresji i wrócić do równowagi.

Witam!
Przede wszystkim jasne określenie sytuacji pozwoli Pani na powrót do prawidłowego funkcjonowania. Zawieszenie w próżni i oczekiwanie na powrót partnera jest niekorzystne dla podjęcia jakichkolwiek decyzji oraz zmotywowania się do nawiązania nowej znajomości.
Utrata bliskiej osoby jest czymś przykrym, tym bardziej jeśli planowało się wspólną przyszłość. Myślę, że skoro choruje Pani na chorobę afektywną dwubiegunową to jest Pani pod kontrolą lekarza psychiatry oraz uczestniczy Pani w psychoterapii. Myślę, że wskazane byłoby wzmocnienie swojej wartości poprzez udział w terapii, podczas której będzie mogła Pani również przepracować rozstanie z partnerem.
Pozdrawiam