Czy ciągłe fantazjowanie jest normalne?

Witam serzecznie, czy ciągłe fantazjowanie.co by bylo gdyby.. i niemozność skupienia się przez te fantazjowanie to jakiś problem psychiczny? czy to normalne?

Witam. Pisze Pani o fantazjowaniu, które nie pozwala się skupić na codziennym życiu. Być może bardziej marzy Pani, niż działa i próbuje. W takim sensie fantazjowanie nie tyle jest objawem choroby, co pewnym mechanizmem obronnym, chroniącym przed rzeczywistym zaangażowaniem w życie, pracę, relacje. Czasami łatwiej jest nam o czymś marzyć, niż próbować te marzenia realizować. Wtedy chociażby unikamy porażek.
Warto więc przyjrzeć się tej sprawie podczas konsultacji w gabinecie psychoterapeuty. Mogłaby się Pani wówczas dowiedzieć, czego tak bardzo się Pani obawia, że ucieka w świat wyobrażeń. Małgorzata Danielewicz.

Witam,

Fantazjowanie jest naturalną aktywnością umysłu, przejawem naszego życia psychicznego.

Możemy traktować je jako problem w sytuacji kiedy: przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu i wykonywanych czynnościach, nasza jakość życia z jego powodu w znaczący sposób się pogorszyła. Jeśli tak jest to należy udać się na konsultację do psychologa bądź psychoterapeuty aby przyjrzeć się wspólnie czemu występuje w nadmiarze oraz czemu służy.