Czy depresja może spowodować powrót zaburzeń odżywiania?

Witam!10 lat temu chorowałam na anoreksje.Byłam Hospitalizowana 5 razy.Obecnie mam 29lat,waże 47kg przy 160cm.OstatnIo tak siebIe znienawidziłam że przeszłam na dietę(Jeżeli nie głodówkę)jem ok.500 kcal dziennie.Chcę schudnać 3kg i to jak najszybciej,za wszelką cenę.Czy depresja(która jest bardzo u mnie nasilona)Może spowodować powrót zab.odżywiania?Czy jedno z drugim nie ma nic wspólnego?Dodam że jestem swiadoma zagrożenia ale to tylko 3kg!W lustrze już od długiego czasu widzę potwora.Niestety.

Biorąc pod uwagę, że chorowała Pani wcześniej na anoreksję, w chwilach, gdy Pani nastrój jest obniżony może następować powrót do wcześniej stosowanych metod "poprawy nastroju". W tym przypadku jest to stosowanie diety, która może prowadzić do skutków odwrotnych niż zamierzone.
Zachęcam do konsultacji z terapeutą zajmującym się zaburzeniami odżywiania oraz do podjęcia terapii wspierającej Panią w niepowracaniu do problemu anoreksji. Pomoże ona Pani także w podwyższeniu nastroju i polepszeniu ogólnego funkcjonowania.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Dzień dobry!

Wiele informacji zawartych w Pani wiadomości świadczy o tym, że zaburzenia odżywiania i zaburzone postrzeganie siebie i swojego ciała wciąż są bardzo obecne w Pani życiu. Tak, może mieć to związek i współtowarzyszyć stanom depresyjnym.

Pozdrawiam!