Czy dorosły człowiek może wyeliminować jąkanie się?

Czy dorosły człowiek może wyeliminować jąkanie się? Jak to zrobić?
ponad rok temu

Witam.
Dorosły człowiek jak najbardziej może wyeliminować jąkanie. W tym celu należy podjąć terapię u logopedy specjalisty terapii jąkania.
Z wyrazami szacunku, Anna Tońska-Szyfelbein

Witam,
pierwszy krok do pozbycia się problemu to kontakt z logopedą, ale tylko zajmującym się balbutologią, czyli problemem jąkania. Logopeda przeprowadzi wnikliwy wywiad, postara się ustalić patomechanizm, zidentyfikuje objawy i rodzaj jąkania. Na tej podstawie ustali konkretną diagnozę, ponieważ każdy z pacjentów jąkających się może prezentować inny typ jąkania. Zajęcia z logopedą odbywają się indywidualnie, następnie można włączyć się do grupy bądź wziąć udział w turnusie dla osób jąkających się. Życzę powodzenia!
Z poważaniem
Olimpia Brzozowska