Czy gotowane jabłka mają takie same właściwości jak surowe?

czy gotowane jabłka mają takie same właściwości jak surowe? Czy kompot z jabłek ma rozpuszczalny błonnik?

Największa różnica jest w ilości witamin, wysoka temperatura jak jest podczas gotowania pozbawia jabłka częściowo witamin, zwłaszcza C. Gotowanie sprawia również, że błonnik pokarmowy jest mniej drażniący. Jeśli zjemy owoce z kompotu to w jakimś stopniu przyjmujemy błonnik, jeśli tylko sam płyn to nie.