Czy lekarz rodzinny może dać skierowanie do szpitala psychiatrycznego?

Moja 10 letnia córka ma zespół Aspergera.Od 2 tygodni codziennie wpada w szał, awanturuje się i jest bardzo agresywna. Grozi ze zabije siebie albo siostrę. Już siedziała na parapecie zewnętrznym okna. Leki które otrzymuje ( medikinet)nie działają. Bardzo się o nią boję i chciałabym ja do szpitala wysłać na obserwacje. Czy lekarz rodzinny może nam dać skierowanie do szpitala psychiatrycznego?

Witam serdecznie. Może Pani jechać na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego bez skierowania od jakiegokolwiek lekarza. Ważne jest tylko aby posiadać ubezpieczenie NFZ.

Warunek jest taki, aby dany szpital miał podpisaną umowę z NFZ. Natomiast mam wątpliwości, aby dziecko z zespołem aspergera wpadało w szał. Z reguły te konkretne zaburzenie rozwojowe charakteryzuje się właśnie niskie progiem odczuwania emocji a co za tym idzie trudnością z okazywaniem ich.

Wracając do tematu szpitala na izbie przyjęć proszę opisać całą sytuację lekarzowi który będzie przyjmować Panią i dziecko. Dla pewności proszę zapisać sobie wszystkie zdarzenia na papier, wypisać listę leków itd.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

---

Jeśli moja odpowiedź była wyczerpująca i satysfakcjonująca to proszę o pozostawienie pozytywnej opinii.

Moja strona internetowa: https://www.psychopedagog.org/pl/specjalisci/dawid-karol-kolodziej.html

Facebook: https://www.facebook.com/psychopedagogorg

Telefon na sekretariat naszych placówek (Bolesławiec, Wrocław, Online): (+48) 733 379 538

Nasi specjalsici: psychologowie, pedagodzy, psychiatrzy, dietetycy i psychodietetycy.