Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam nadwagę i jak podobać się dziewczynie?

Mam 15 lat, ważę trochę ponad 75 kg i mam 185 cm wzrostu. Jestem dość grubo kościsty i wyglądam jakbym miał nadwagę. Z kondycją jest średnio, ale nie mam problemów. Staram się ruszać, gram w siatkówkę i sporo jeżdżę na rowerze. Ostatnio jestem z cudowną dziewczyną i chciałbym się jej podobać. A może mam nadwagę? Czy muszę chudnąć? Co robić? :(
15 LAT ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Witam serdecznie,
Nie masz nadwagi. Zarówno Twoja waga jak i wzrost znajdują się w okolicach 90 centyla (90% chłopców w Twoim wieku jest niższych i waży mniej) co oznacza, że Twój rozwój przebiega harmonijnie i proporcjonalnie. Myślę, że Twoje kompleksy mogą wynikać po prostu z tego, że jesteś większy niż inni koledzy. Nie masz powodów do niepokoju, a ze swojego wysokiego jak na wiek wzrostu powinieneś uczynić atut. Nie mniej jednak systematyczna aktywność fizyczna i poprawa kondycji z pewnością sprawią że poczujesz się lepiej. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witaj, wg mnie nie masz nadwagi – Twoja masa ciała jest w normie. Nie musisz się odchudzać. Warto jednak dbać o swoją codzienną dietę, tak jak dbasz o aktywność fizyczną. Zadbaj o zrównoważoną i pełnowartościową dietę. Zapoznaj się z materiałami np. http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-pulapki-ktorych-trzeba-unikac http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy