Czy mam nadwagę i jak podobać się dziewczynie?

Mam 15 lat, ważę trochę ponad 75 kg i mam 185 cm wzrostu. Jestem dość grubo kościsty i wyglądam jakbym miał nadwagę. Z kondycją jest średnio, ale nie mam problemów. Staram się ruszać, gram w siatkówkę i sporo jeżdżę na rowerze. Ostatnio jestem z cudowną dziewczyną i chciałbym się jej podobać. A może mam nadwagę? Czy muszę chudnąć? Co robić? :(
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie masz nadwagi. Zarówno Twoja waga jak i wzrost znajdują się w okolicach 90 centyla (90% chłopców w Twoim wieku jest niższych i waży mniej) co oznacza, że Twój rozwój przebiega harmonijnie i proporcjonalnie. Myślę, że Twoje kompleksy mogą wynikać po prostu z tego, że jesteś większy niż inni koledzy. Nie masz powodów do niepokoju, a ze swojego wysokiego jak na wiek wzrostu powinieneś uczynić atut. Nie mniej jednak systematyczna aktywność fizyczna i poprawa kondycji z pewnością sprawią że poczujesz się lepiej. Pozdrawiam.