Czy mam szansę zostać logopedą?

Mam dziwne pytanie. Marzę żeby pracować z dziećmi najlepiej jako logopeda. Jednak sama mam problem z głoska R. Czy jeśli poddam się terapii czy istnieje możliwość, że będę mogła takim logopeda zostać? Czy jednak ta wadą ma wpływ na to, że w przyszłości nie będę dalej w stanie prawidłowo wymawiać tej litery?

Rotacyzm to często występująca wada wymowy, która polega na nieprawidłowej realizacji głoski R.

Wiele zależy od przyczyny nieprawidłowej realizacji głoski. Przede wszystkim powinna Pani sprawdzić jak działa aparat artykulacyjny. Musi Pani udać się do logopedy w swoim mieście. Dopiero wówczas będzie można stwierdzić jakie są szanse na powodzenie. Z wadą wymowy raczej trudno będzie zostać logopedą. Taki specjalista też nie będzie wzbudzał zaufania. Ale głowa do góry, bo wszystkie wady można wyeliminować. Powodzenia :)