Czy możliwe jest, by podczas nawrotu depresji, mężczyzna stracił uczucia do swojej partnerki?

Witam, Czy możliwe jest, by podczas nawrotu depresji, mężczyzna stracił uczucia do swojej partnerki? wcześniej deklarował miłość oraz wspolne zycie jednak z dnia na dzień zerwal kontak, nie chce sie ze mną spotykać... ewidentnie mnie odpycha, odrzuca... nie powiedzial mi jednak, ze mnei nie kocha.... jedynie zebym sie z nim nie kontaktowała i że sie juz nie zobaczymy... nie wiem co sądzić o tym zachowaniu

Witam,
w depresji zmienia się nieco postrzeganie świata, myśli depresyjne tzw. triada depresyjna dotyczą negatywnego postrzegania siebie, świata i przyszłości, co mogłoby być wyjaśnieniem takiego postępowania partnera. Zachęcałabym do delikatnego wsparcia, z pełnym zrozumieniem obecnego stanu partnera. Ważne, żeby miał w tym trudnym okresie życia wsparcie, ale delikatne bez nacisku. Ważne także żeby leczył swoją depresję. Panią zachęcałabym do okazywania cierpliwości i wytrwałości. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam. Określiłabym to jako taki stan zawieszenia emocjonalnego. Być może nadal kocha, ale w tej chwili dominują negatywne emocje. Trudny czas Panią czeka, proszę skłonić go do rozmowy o swoich przeżyciach z psychologiem, psychoanalitykiem. Może też warto, aby Pani poszukała wsparcia u psychoterapeuty? Pozdrawiam