Czy można nagle przestać kochać?

Witam, ktoś kogo bardzo kocham odszedł. Spotykaliśmy się 7 lat. Ja ostatnio zaczęłam czuć, że to się psuje i zrobiłam się wybuchowa, awanturowałam się ciągle. Dwa tygodnie temu przyjechał do mnie tak sam z siebie. Znów doprowadziłam do awantury, ale pogodziliśmy się. Kiedy się spotkaliśmy za 3 dni, zapytałam czy mnie kocha, powiedział, że nie. Czy to możliwe, żeby nagle przestać kochać? A może ma takie wrażenie, bo byłam paskudna? Jak sprawić, by wrócił?

Witam. Po pierwsze pytanie to powinna Pani skierować bezpośrednio do niego. Przypuszczam, że od jakiegoś czasu przeczuwała Pani, że chłopak chce się rozstać, stąd te awantury. A więc nie odkochał on się od razu. Po drugie, kiedy ostatni raz usłyszała Pani od niego zapewnienie o miłości? pewnie i tu wyjdzie, że nie od razu. Nie uważam, ze była Pani paskudna, po prostu chroniła Pani siebie. Nie warto się oskarżać i szukać winy w sobie. Proponowałabym psychoterapię, kontakt z psychologiem, aby zrozumieć siebie, własne emocje i reakcje. Powodzenia