Czy można zmienić swoje zachowanie?

Mam 21lat, mój chlopak mowi ze mam zachowanie jak jego babcia poniewaz bardzo sie martwie o niego, wszystko przezywam, czy mozna zmienic jakos swoje zachowanie ?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Objawy somatyczne depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna, ale wciąż wiele osób ma trudności z rozpoznaniem jej. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są objawy somatyczne depresji.

Można. To, że Pani się bardzo martwi i wszystko przeżywa wynika z tego, jak odbiera Pani różne sytuacje. Nasze myśli mogą nas zarówno uspokajać, jak i zwiększać niepokój. Jeśli np. mój partner wybiera się w podróż samochodem a ja myślę "jest dobrym kierowcą", to będę czuć spokój. Jeśli zaś pomyślę "będzie miał wypadek!" to zacznę przeżywać napięcie.

Sposób reagowania można zmienić zmieniając sposób myślenia. Tu może przeczytać Pani więcej na ten temat:
http://www.psychowiedza.com/2013/09/zdrowy-rozsadek-i-smoki.html

Fajna i bardzo pomocna książka o tym jak zapanować nad swoimi emocjami i zachowaniem zmieniając swoje nastawienie to "Umysł ponad nastrojem" - zachęcam do lektury:
http://www.psychowiedza.com/2013/10/biblioterapia-umys-ponad-nastrojem.html

Pozdrawiam!

0

W Pani wieku można jeszcze wiele zmienić. Pytanie tylko, czy warto zmieniać się dla kogoś? Jeśli Pani ta cecha przeszkadza, to proszę skorzystać z pomocy psychologa, pomoże się wyluzować, ale jeśli to jest problem dla chłopaka... to bym się zastanowiła.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty