Czy należy informować otoczenie o chorobie?

Mówić o chorobie otoczeniu czy nie? Moja choroba powoduje, że są dni, że poruszam się z trudem. Znajomi w pracy pytają co się stało itd. itp (nie wszyscy wiedzą o mojej chorobie). Mówić z czego to wynika czy nie? a idąc dalej tym tropem na pytania jak się czuje oszukiwać, że dobrze czy mówić prawdę? Nie chcę, żeby się o mnie martwiono choć z drugiej strony...... Z góry dziekuję za podpowiedź

Witam,

Proszę dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw i spytać siebie: "dlaczego nie powiedzieć?" oraz "Co zrobiłby w tej sytuacji mój autorytet?".

Pozdrawiam

Witam, jak najbardziej warto mówić o chorobie, nie musi Pani dokładnie mówić o jaka chorobę chodzi, co Pani dolega, to tylko Pani sprawa, jednak warto przyznawać się do tego, iż Pani stan wynika z choroby, warto mówić o swoim samopoczuciu prawdę, jasne sytuacje powodują ucinanie plotek, natomiast zatajanie, kiedy wyraźnie widać iż coś jest ,,nie tak" powoduje nasilanie dopytywania i tego ,,mówienia za plecami" o którym Pani napisała. Proszę pamiętać, wiele osób choruje, nikt sam nie wybiera choroby to coś nie zależnego od nas, nie powinno być przedmiotem wstydu. Pozdrawiam serdecznie

lepij powiedziec prawde i jednoczesnie nauczyc sie bronic przed niechciana reakcja otoczenia.moze w tym pomoc doswiadczony terapeuta.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza