Czy praca w nocy ma wpływ na rytm dobowy?

Witam. Pracuję na nocki w fabryce w Anglii. Zaczynam o 22 i kończę o 6 rano. Kładę się spać około 8 i wstaję około 16-17. Czy taki tryb życia jest szkodliwy dla organizmu, czy minimum 8 godzin przespane w dzień jest tak samo zdrowe jak w nocy?

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno cykl dobowy jest zaburzony lecz przesypianie tyle godzin jest ok, a sa jakieś objawy?