Czy psycholog szkolny o wszystkim mówi rodzicom?

Cześć, mam 19 lat. Ostatnio coś jest ze mną nie tak. Bardzo szybko się denerwuję i wszystko mnie wkurza i strasznie irytuje. Więcej niż trzy miesiące temu zerwałam z chłopakiem, któremu nie potrafiłam okazywać uczuć. Nikt mnie nigdy tego nie nauczył. W domu czuję się jak w schronisku. Nie rozmawiam z rodzicami często. Czasami czuję się jak śmieć. Mój ojciec traktuje mnie tak. Czasami nawet mnie bił. Kilka miesięcy temu chciałam popełnić samobójstwo, ale nie umiałam tego zrobić - skończyło się na kilku cięciach. Ostatnio znowu to zrobiłam. Mój były chłopak rzadko do mnie pisał, a ja nie potrafiłam stracić z nim kontaktu i wszystko szlo źle. Już straciłam wspaniałego chłopaka - nie mogę stracić przyjaciela. Ostatnio, gdy się widzimy, ciągle płaczę i drga mi przy tym cale ciało. Co to możne oznaczać? Czasami dopada mnie duże uczucie smutku, to wrażenie mija i znowu powraca, czasami czuję, że już nie mam siły i chęci nawet wstać z łóżka. Chciałabym się wybrać do psychologa, bo uważam, że jest mi potrzebny, ale nie wiem czy jak udam się do szkolnego to moi rodzice będą o wszystkim informowani. Jak myślicie?

Witam!

Jesteś osobą dorosłą i psycholog nie może informować rodziców o przebiegu konsultacji. Jeśli nie ufasz szkolnemu psychologowi możesz skorzystać z pomocy innej placówki, np. Centrum Interwencji Kryzysowej. Tam również pomoc psychologiczna jest bezpłatna.
Każdy człowiek potrzebuje wsparcia najbliższych i ich akceptacji. Rodzice nie zaspokajają Twoich potrzeb psychicznych, a to powoduje pogarszanie się Twojego samopoczucia. Strata chłopaka silnie na Ciebie wpłynęła, ponieważ on był osobą, która otaczała Cię ciepłem i uczuciem. Dlatego tak ciężko jest Ci bez niego.
Uważam, że spotkania z psychologiem mogą być dla Ciebie szansą na poprawę swojego życia. Będziesz mogła uczyć się wyrażać emocje, podbudujesz swoją samoocenę i pewność siebie. Praca z psychologiem da Ci możliwość poprawy samopoczucia i znalezienia rozwiązania wielu życiowych problemów.

Pozdrawiam

Jak najszybciej skontaktuj się z psychologiem. Ponieważ masz 19 lat, jesteś pełnoletnia, a zatem Twoi rodzice nie muszą być informowani o tym, co tym, co się wydarzyło w gabinecie psychologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry, jeżeli jest pani osobą pełnoletnią psycholog musi zachować tajemnicę zawodową, więc nie może udzielić nikomu (nawet rodzicom) informacji na temat treści omawianych podczas sesji a nawet tego, że korzysta pani z terapii. Pozdrawiam.