Czy robienie sobie dnia przerwy od diety w ciągu tygodnia rujnuje cały proces odchudzania?

Witam, drobne odstępstwa od stosowanej diety nie powinny wpłynąć na cały proces odchudzania, jednak takie sytuacje nie powinny zdarzać się często. Warto również wiedzieć, że nawet w takim dniu powinniśmy jeść regularnie (minimum 3 razy w ciągu dnia i aby przerwy nie były dłuższe niż 5 godzin), dzięki temu organizm nie będzie zdezorientowany i tempo przemiany materii nie ulegnie spowolnieniu. Pozdrawiam.

Witam,
bardzo często powtarzam swoim pacjentom, żeby nie traktowali "diety" jako coś co będzie trwało od...do. Wnioskuję, że stosuję Pani dietę redukcyjną, która wymaga od Pani ogromnych wyrzeczeń skoro pyta Pani o przerwę. A przecież dobrze skomponowany zbilansowany jadłospis pozwoliłby Pani uniknąć takich pytań. Jednak przede wszystkim ułatwiłby osiągnięcie zamierzonego celu. Racjonalne odżywianie to sposób na życie,a nie jego chwila, która powoduje, że wszystko kręci się wokół jedzenia. Przecież to właśnie jedzenie jest najprostszą przyjemnością i nawet w trakcie "diety" taką ma pozostać. Konsultacja i wywiad dietetyczny pozwoliłby na skomponowanie jadłospisu, który ułatwi Pani zadanie. W razie potrzeby serdecznie zapraszam.

Trzymając kciuki, pozdrawiam