Czy spożywanie żelków jest zdrowe?

witam serdecznie, czy zelki to zdrowa przekaska? z czego sie skladaja? czty warto je jesc?zelki ktorej firmy warto zakupic?a moze nie jest to dobrym pomyslem?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, żelki nie sa zdrowa przekąska. Najzdrowiej zrezygnować z ich spożywania. Pozdrawiam

żelki nie są zdrową przekąską. Raz na jakiś czas pewnie nie zaszkodzą ale składają się one głównie z cukru, często zawierają sztuczne barwniki i na co dzień na pewno nie należy ich spożywać.

Lek. Krzysztof Szmyt

Cukier, żelatyna, w większości sztuczne barwiniki i aromaty. Sam skład nie sugeruje że jest to coś zdrowego co powinno się pojawiać często w naszej diecie.
U dzieci wrażliwych na sztuczne barwniki mogą być nawet szkodliwe i wywoływać reakcje alergiczne, kaszel, drapanie w gardle.