Czy takie porywcze zachowania mogą zagrozić naszej relacji?

Dzień dobry. Pisze ponieważ zaczęłam się spotykać z mężczyzną o 11 lat starszym. Ja mam 21. Bardzo fajnie nam się rozmawia, mam wrażenie że znamy się od lat. Na pierwszej randce zapytał czy może mnie pocałować a ja wcale nie chciałam odmówić i wyszedl z tego namiętny pocałunek. Na drugiej randce także się calowalismy i mogę powiedzieć że zrobiło się bardzo gorąco. Jednak do niczego więcej nie doszło. Ciągle o nim myślę, tęsknię za spotkaniem... Myślę że to że jest dużo dojrzalszy to ma troszkę inne podejście do związków. Ja nie mogę się doczekać kolejnego spotkania na które już się umówiliśmy. Mogłabym się mu rzucić w ramiona ale on chce powoli się poznawać. Czy te pocałunki są w porządku? Kiedy oglądaliśmy film w kinie złapał mnie za rękę oraz przyjemnie glaskal. Raz rozmawialiśmy o tym że chcemy się poznać bliżej i wgl ale na spokojnie. Zaprosił mnie także na wesele za dwa miesiące. Chodzi mi tylko o to czy takie zachowania czule nie powinny mieć miejsca dopiero w oficjalnym związku? Podoba mi się i lubię dać się ponieść emocjom ale czy to według ekspertów nie zagrozi tej relacji?

Dzień dobry,
Nie ma takiej granicy, co wolno i co powinno mieć miejsce w związku nieoficjalnym lub oficjalnym. Zasada jest taka, że najważniejsze jest to na co mają ochotę obie strony i na co sobie wzajemnie przyzwalają. Sądzę, że samo całowanie na pierwszych randkach lub rodzaj bliskości opisany przez Panią nie zaszkodzi temu związkowi a wręcz będzie mu służył. Pani ukochany jest od Pani sporo starszy i podejrzewam, że to dobrze że jest Panią zainteresowany jako drugim człowiekiem i zaczyna od przyjaźni oraz subtelnych form bliskości. Powód do obaw mógłby stanowić brak zainteresowania, brak chęci bliskości lub zainteresowanie tylko bliskością fizyczną. Sądzę, że wszystko rozgrywa się we właściwym tempie i nie ma Pani powodów do obaw. Mam nadzieję, że ta relacja będzie się rozwijać i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/