Czy takie uczucia po rozstaniu są normalne?

Witam piszę ponieważ mam problem chodzi o rozstanie z moim byłym partnerem.. minęło w sumie 5 lat w sobotę spotkaliśmy się byłem przeszczesliwy nigdy nie czułem się lepiej po spotkaniu kontakt się urwal było mi strasznie przykro bo uświadomiłem sobie ze w dalszym ciągu go kocham potem udało mi się z nim skontaktować i powiedział, że nie chce angażować się w nic poważnego, że bycie singlem mu odpowiada. Boje się, że dostałem jakiejś obsesji na jego punkcie po powrocie do domu zacząłem wąchać swoje rzeczy , bo pachniały hotelem w którym spaliśmy i nim również wtedy zaczynam głęboko myśleć i wracać do tego co było oraz płacze Po zerwaniu próbowałem kontaktować się z nim parę razy odczułem taka potrzebe, nasza relacja była trudna, bardzo trudna kłamstwa, robienie dziwnych rzeczy za plecami (wszystko było z jego strony) chciałbym o nim zapomnieć ale nie potrafię wszystko mi o nim przypomina żel do kapieli, zapachy, koszulka , papierosy, słuchawki nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Kocham go i pomimo tego że mnie strasznie skrzywdził czy to wszystko ma sens ?

Dzień dobry, z pewnością to wszystko ma jakiś sens, może głęboko ukryty, może w tłumionych tęsknotach, niezaspokojonych potrzebach, poszukiwaniu miłości w relacj, w której tej miłości nie ma ( kojarzy się to Panu z czymś, z inną jakąś ważną relacją?). Czuć ból niespełnienia...pozdrawiam.