Czy to normalne, że nie mogę zapomnieć o innym mimo, że mam chłopaka?

Witam. Mam 20 lat i od 4 lat jestem w związki z moim chłopakiem. To moja pierwsza prawdziwa miłość. Od 2 lat mieszka ze mną i moja mama. Moja rodzina bardzo go lubi i chwalony Wiem ze on bardzo mnie kocha i zawsze dba o mnie jak może... jednak jakies pół roku temu rozstalismy się na 2 msc. W tym czasie poznałam innego. Widziałam się z nim zaledwie dwa razy, gdzie już na 2 spotkaniu przyjechał do mnie do pracy żeby pożegnać się przed wyjazdem za granicę. W tedy tez mnie pocałował i wręczył piękne kwiaty. Kwiaty przyjełam ale pocalunek przerwałam tłumacząc ze nie jestem jeszcze gotowa. Zrozumiał to. Dużo pisalismy i świetnie się dogadywalismy. Wiem ze zależało mu na mnie i chciał ze mną być. Natomiast moje odpowiedzi na tematy o bliższych relacji ciągle zbywalam. Potem kontakt nam się urwał na jakoś czas. Gdy napisałam do niego później oznajmił mi ze domyślam się ze wciąz kocham byłego i odpuścił mówiąc ze chce mojego szczęścia. Oraz ze juz kogoś poznał... jednak po paru dniach pisania zdecydował zrezygnować z tamtej znajomości dla mnie. Najgorsze jest to ze my jesteśmy z całkiem innych światów. On uczony, z własną dobrze prosperujaca firma, inteligentni rodzice... ( ps. Jego mama uczyła mnie wf i to przez nią się poznaliśmy ) a u mnie.. raczej klasa średnia :p po prostu obawiałam się ze będę si3 wstydzić tego jak jest u mnie.. pisaliśmy także o tym. Bez szczegółów ale ze po prostu dwa inne światy . On uważał ze to byłby plus a ja ze to mogłoby zniszczyć wszystko i żebyśmy zostali przyjaciolmi. Niestety on powiedział ze nie potrafi tak i relacja się skończyła. Jestem wciąż w kontynuacji starego związku ale ciągle myślę o tamtym. Idąc na miasto mam nadzieje ze go spotkam, chciałbym go chociaż na chwilę zobaczyć... ciągle w głowie mam ten pocałunek i te rozmowy... nie wiem co zrobić. Kocham mojego chłopaka i jest mi z nim dobrze ale czy to normalne że nie mogę zapomnieć o tamtym mimo tak krótkiego czasu zdania się?

Dzień Dobry pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie :)

Po przeczytaniu Pani obszernej relacji, wnioskuję, że poznała Pani ujmującą część osobowości Chłopaka, która być może? nie była Pani wcześniej znana?
Być może doświadczyła Pani interesujących doznań, poczuła się Pani wyjątkowa? Ważna?

Natomiast obecnego Chłopaka Pani zna od czterech lat, i od dwóch lat, jest Pani w codziennej relacji partnerskiej.

Napisała Pani, że: "...Kocham mojego chłopaka i jest mi z nim dobrze ale czy to normalne że nie mogę zapomnieć o tamtym mimo tak krótkiego czasu zdania się?... ."
Nie napisała Pani, co było powodem Waszego rozstania z Pani obecnym Chłopakiem?

Jednak..., z jakiegoś powodu Pani myśli są skupione wokół Osoby Chłopaka, którego miała Pani okazję poznawać, przez krótki okres czasu.

Z mojej strony mogę powiedzieć, że czasami tęsknimy za Tym, Czego nie mamy...?

Podsumowując, zachęcałabym Panią, do zwyczajnej rozmowy, pod okiem Psychologa, co byłoby dla Pani pomocne, w zrozumieniu Siebie - Co dla Pani tak naprawdę, jest ważne w relacji uczuciowej.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującej relacji partnerskiej, Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Dzień dobry!

Warto zastanowić się, jak ocenia Pani swój aktualny związek, jakie są jego mocne, a jakie słabsze strony, jakie Pani potrzeby są, a jakie nie są zaspokajane... czy na Pani życie i podejmowane decyzje może mieć wpływ obniżone poczucie własnej wartości... czy sytuacja, którą opisała Pani w tej wiadomości (rezygnacja z czegoś, żałowanie podjętego wyboru, tęsknota za tym, czego nie mam itp.) jest podobna do innych sytuacji w Pani życiu - itp.

Pozdrawiam!