Czy u dzieci przed 7. rokiem życia można pomylić ADHD z autyzmem?

Mam zapytanie, czy u dzieci przed 7 rokiem życia mozna pomylić adhd z autyzmem, u mojego syna 3 letniego stwierdzono spektrum autyzmu i nadpobudliwość, a podobnież w autyzmie nie ma możliwości aby miec adhd

Pozdrawiam
neurologopeda Aleksandra Karlik

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzieci ze spektrum autyzmu często są nadpobudliwe i nie chodzi tu o ADHD tylko pewien obraz niespokojnego dziecka. Pewne cechy wpisują się obraz różnych zaburzeń.