Czy w diecie bezdrożdżowej jest konieczność rezygnacji z produktów, w których zawarty jest ocet?

czy w diecie bezdrożdżowej jest konieczność rezygnacji z produktów w których zawarty jest ocet np. musztarda ketchup?

Lek. Tomasz Budlewski

Produkcja octu polega na fermentacji pod wpływem bakterii octowych, więc nie ma mowy o używaniu drożdży. Natomiast produkcja octu może odbywać się także w drodze fermentacji alkoholowej, w której niewątpliwie używa się drożdży. Na takiej podstawie nie można jednoznacznie stwierdzić jaki "ocet" używa dany producent. Dlatego bezpieczniej byłoby zrezygnowanie z wyżej wymienionych produktów.