Czy wybrać przyjaciela?

Co zrobic?Mam przyjaciela,do ktorego ostatnio sie zbliżyłam(od ok3msc) a jestem w zwiazku od3lat(facet po ostrej kłótni ostatnio, ktora miala temat rozstania powiedzial po raz pierwszy,ze mnie kocha). Przyjaciel ten kocha mnie jak twierdzi od 4lat i mowi,ze go znów zraniła odrzucając jego uczucia(3lata temu byl on i obecny ja wybralam obecnego). Dobrze jest mi w ich towarzystwie i nie chce stracić ani jednego. Oboje sa różni od siebie i mozna rzec,ze sie uzupełniają.

Dzień dobry, rozumiem, że to dla Pani bardzo trudna decyzja, jednak proszę zwrócić uwagę na to, że zapewne i jeden i drugi bardzo cierpi. Pewnie zastanawia się Pani dlaczego? Problem w tym, że ani jeden ani drugi nie ma Pani na wyłączność. Z tego co Pani pisze to żaden z nich nie jest dla Pani kandydatem na partnera. Tylko w duecie wszystko jest dla Pani jak trzeba. Warto zastanowić się czy w ogóle chce Pani ich wybierać, być może to dobrzy przyjaciele a nie kandydaci na partnerów.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam.
Gdy waha się Pani czy zostać z obecnym partnerem, czy zostawić go dla innego, tak naprawdę należy postawić pytanie nie którego wybieram, tylko czy nadal chcę być w aktualnym związku?
Pisze Pani, że się uzupełniają, tak jakby żaden dla Pani nie był w pełni atrakcyjny i w tej sytuacji nie jest Pani ani z jednym, ani z drugim, lecz jest pomiędzy nimi "rozerwana".
Myślę, że warto, aby zastanowiła się Pani ogólnie nad oczekiwaniami wobec związku, wobec partnera. Co jest dla Pani nadrzędną wartością, jakie ma Pani wyobrażenia o swoim "idealnym" partnerze i w tym kontekście przyjrzała się swojemu partnerowi.
Gorąco namawiam do wizyty u psychoterapeuty, który pomoże Pani w poszukiwaniu odpowiedzi na powyższe pytania, zrozumienia Pani trudności i odnalezieniu sposobu na ich rozwiązanie.

Pozdrawiam i życzę podjęcia dobrej dla siebie decyzji.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska