Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Którego mężczyznę wybrać?

Byłam z facetem 3 lata, były to dobre i złe chwile. Czasem potrafil mnie ponizac, szarpac, popychac. Uderzyl mnie raz w twarz i jeden raz w brzuch gdy bylam w ciaży, oby dwoje chcieliśmy strasznie dziecka. Teraz mam nowego partnera, ale ja i moj były jesteśmy na swoje zawołanie. Kochamy się strasznie, dziecko akceptuje nowego Tate. Rodzina kategorycznie zabrania byc z tamtym poprzednim. Nowego nie kocham... Co mam zrobic.?? byc z kim kogo nie kocham a kochac innego czy wrocić do poprzedniego.
KOBIETA ponad rok temu

Jak odróżni reakcję depresyjną od depresji?

Witam serdecznie,
Tę decyzję, którego mężczyznę wybrać musi Pani podjąć sama. Jednak czy chciałaby Pani dla swojego dziecka domu, w którym dochodzi do aktów przemocy zarówno psychicznej jak i fizycznej?
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Droga Pani, w tym przypadku warto sobie odpowiedzieć na kilka pytań np.:Czym jest miłość? Czy miłość jest agresywna i zaborcza? Czy miłość poniża i obraża? Czy to co czuje do tego mężczyzny to jest miłość, czy może pożądanie? Myślę, że takich pytań jest jeszcze kilka. Warto w takim przypadku udać się do specjalisty najlepiej psychoterapeuty żeby zrozumieć sama siebie i swoje postępowanie, pragnienia oraz wybory, których Pani dokonuje. Warto tez czasem posłuchać osób, które dobrze znają całą sytuację i zastanowić się - dlaczego ich rady są właśnie takie?

0

Witam serdecznie
Na to pytanie powinna Pani sama znaleźć odpowiedz.
Co do informacji zawartych w Pani mailu. Z Pani opisu wynika, iż w poprzednim związku była Pani ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej. Pani jednak nie uwolniła się z tego związku, szczególnie na podłożu emocjonalnym.
Na chwilę obecną jest Pani z nowym Partnerem, ale jest to związek zdroworozsądkowy, pozbawiony miłości, jak wynika z Pani opisu.
Na chwilę obecną ma Pani dziecko, i to Ono powinno być w centrum Pani zainteresowania z uwagi na fakt, iż jest Pani za nie odpowiedzialne. Pani dobre samopoczucie i zadowalające życie jest również ważne dla Pani.
Podsumowując, trzeba ustalić swoją hierarchię wartości. Zobaczyć, jaki istnieją za i przeciw istnienia w każdym z związków i podjąć ostateczną decyzję i się jej konsekwentnie trzymać.
Zawsze istnieje również trzecie wyjście.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego i podjęcia słusznej decyzji.

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy