Którego mężczyznę wybrać?

Byłam z facetem 3 lata, były to dobre i złe chwile. Czasem potrafil mnie ponizac, szarpac, popychac. Uderzyl mnie raz w twarz i jeden raz w brzuch gdy bylam w ciaży, oby dwoje chcieliśmy strasznie dziecka. Teraz mam nowego partnera, ale ja i moj były jesteśmy na swoje zawołanie. Kochamy się strasznie, dziecko akceptuje nowego Tate. Rodzina kategorycznie zabrania byc z tamtym poprzednim. Nowego nie kocham... Co mam zrobic.?? byc z kim kogo nie kocham a kochac innego czy wrocić do poprzedniego.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Tę decyzję, którego mężczyznę wybrać musi Pani podjąć sama. Jednak czy chciałaby Pani dla swojego dziecka domu, w którym dochodzi do aktów przemocy zarówno psychicznej jak i fizycznej?
Pozdrawiam

Droga Pani, w tym przypadku warto sobie odpowiedzieć na kilka pytań np.:Czym jest miłość? Czy miłość jest agresywna i zaborcza? Czy miłość poniża i obraża? Czy to co czuje do tego mężczyzny to jest miłość, czy może pożądanie? Myślę, że takich pytań jest jeszcze kilka. Warto w takim przypadku udać się do specjalisty najlepiej psychoterapeuty żeby zrozumieć sama siebie i swoje postępowanie, pragnienia oraz wybory, których Pani dokonuje. Warto tez czasem posłuchać osób, które dobrze znają całą sytuację i zastanowić się - dlaczego ich rady są właśnie takie?

Witam serdecznie
Na to pytanie powinna Pani sama znaleźć odpowiedz.
Co do informacji zawartych w Pani mailu. Z Pani opisu wynika, iż w poprzednim związku była Pani ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej. Pani jednak nie uwolniła się z tego związku, szczególnie na podłożu emocjonalnym.
Na chwilę obecną jest Pani z nowym Partnerem, ale jest to związek zdroworozsądkowy, pozbawiony miłości, jak wynika z Pani opisu.
Na chwilę obecną ma Pani dziecko, i to Ono powinno być w centrum Pani zainteresowania z uwagi na fakt, iż jest Pani za nie odpowiedzialne. Pani dobre samopoczucie i zadowalające życie jest również ważne dla Pani.
Podsumowując, trzeba ustalić swoją hierarchię wartości. Zobaczyć, jaki istnieją za i przeciw istnienia w każdym z związków i podjąć ostateczną decyzję i się jej konsekwentnie trzymać.
Zawsze istnieje również trzecie wyjście.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego i podjęcia słusznej decyzji.