Czy wyjdę z depresji?

Witam mam oCd i z tego powstałą mi depresja:(.Czy mogę iść do kliniki leczenia OCD?,dzięki leczeniu tam też wyjdę z depresji?,bo nie miałam prób samobójczych ani samookaleczeń,czy jakiś napadów,ale nie stać mnie na rzetelna psychoterapię nie mam siły na nią.Brałam asentrę dwa mies i po niej jest gorzej:(,ten lek nie działą,nasiliły mi się obsesje i max senność,koszmar

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
w przypadku nasilenia się objawów depresji proszę udać się na konsultację do psychiatry, który może zmieć farmakoterapię. Warto również udać się na konsultację do psychologa w ramach NFZ. Jeśli chciałaby Pani odbyć leczenie w klinice nerwic czy zaburzeń osobowości, to specjaliści zapewne pomogą Pani zarówno w przypadku depresji, jak i zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.
Pozdrawiam.