Czy wyobrażanie sobie swojej osoby w innym życiu to oznaka jakiegoś zaburzenia?

Jestem dziewczyną, mam 18 lat. Chciałabym spytać, czy to co robię jest oznaką jakiejś choroby albo innego problemu psychicznego. Od zawsze wymyślam sobie jakieś osoby, którymi "jestem" w mojej głowie. One mają swoj charakter, swoich znajomych, pracę, historię życia itp. Jestem tą osobą 80% swojego czasu, myślę o tym co zrobiłam w swoim 'drugim życiu' przed snem i w wolnych chwilach.Ta osoba to najczęściej mężczyzna (ale nie mam problemu ze swoją prawdziwą płcią), i ta postać jest ze mną conajmniej kilka lat. Nie utrudnia mi to normalnego życia, odpływam często myślami co prawda ale to nie jest tak ze całkowicie uciekam od rzeczywistości. Czy to jest normalne? Czy może to oznaka jakiegoś zaburzenia?

Dzień dobry
Bardzo zachęcam do wizyty u psychiatry, który będzie mógł podpowiedzieć "o co chodzi" w tych fantazjach.
Pozdrawiam
Łucja Fitchman