Czy wyuczona oburęczność może wpłynąć korzystnie lub negatywnie na cały organizm?

Czy wyuczona oburęczność może wpłynąć korzystnie lub negatywnie na cały organizm? Mam na myśli, uczenie się pisania itp. lewą ręką pomimo, że prawa jest sprawna? I czy robienie dwóch rzeczy jednocześnie np. śpiewanie i pisanie w dwóch różnych językach to wyjątkowa cecha czy każdy jest w stanie to zrobić (ewentualnie nauczyć się)?

tak.bbbbbbbbbbbbbbbbbbkorzystnie.synchronizuje obie półkule mózgowe i rozwija wiele funkcji.pozdrawiam serdecznie V.Ruksza

Takie umiejętności nie są dane każdemu i świadczą o podzielności uwagi. Z pewnością nie każdy je posiada i nie jest łatwo się ich nauczyć i można uznać je za cechę wyjątkową.

Pozdrawiam serdecznie.

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Tego typu "trening mózgu" może wpłynąć tyko korzystnie na jego kondycję. Dzięki tego typu praktykom w mózgu tworzą się nowe połączenia nerwowe co jest bardzo pożądane. Podzielność uwagi, o której Pani wspomniała nie jest niestety dostępna dla każdego z nas. Dlatego tylko się cieszyć :)

Pozdrawiam,
Michał Pyter
http://michalpyter.com