Czy zwierzenie się z problemu będzie błędem?

Rok temu przechodziłem 3 miesięczną depresję. Nie powiedziałem żadnemu z kolegów. Teraz czuję potrzebę rozmowy z kimś. Czy to nie będzie błąd?

Witam!
Jeśli chcesz otworzyć się przed innymi osobami, to nic nie stoi na przeszkodzie. Warto jednak, żebyś robił to stopniowo, przygotowując bliskich znajomych na to, co chcesz im przekazać.
Depresja jest poważną chorobą i nie wszyscy wiedzą, jak się zachować w obliczu osoby, która o tym mówi. Dlatego też staraj się zrozumieć zachowanie innych ludzi i mów wprost o swoich uczuciach. Warto również, żebyś rozmawiał o tym z osobami, którym ufasz.

Pozdrawiam

Witam,

jeśli ma Pan potrzebę porozmawiania o swoich przeżyciach, to nie ma, nic w tym złego, wręcz przeciwnie jest, to pewnego rodzaju "katharsis", cudze przeżycia są edukacyjne dla innych.

Pozdrawiam serdecznie