Dieta 1500 kalorii a desery

Czy w diecie 1500 kalorii np jest mozliwosc zastapienia np podwieczorku z jogurtu z owocami ok 112 kcal na deser słodki o tej samej lub mniejszej wartości kalorycznej? zastanawiam się czy nigdy już nie można do ust wsiąść ciasta czy jakiegoś innego deseru niskokalorycznego :(

Witam. Czasami jest taka możliwość, ale proponowałabym tak robić już po osiągnięciu wymarzonej wagi. Jeśli kilka razy w tygodniu zrobi Pani taka zamianę to za bardzo rozbudzi swoje smaki i potem ciężko jest kontynuować dietę. Dodatkowo z jogurtu z owocami dostarcza się odpowiednia ilość białka, tłuszczy i złożonych węglowodanów (np błonnik z owoców),które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Z słodkiego deseru tak naprawdę w większości dostarcza się tylko cukrów przeważnie prostych (mniej wartościowych) i tłuszczu. Nie warto pozbawiać się tego co dla nas cenne. Po zakończeniu diety my też możemy jeść słodkości, ale nie za często (np raz w tygodniu), bo większa ilość znów doprowadzi do tego z czym się Pani teraz boryka czyli zapewne nadwagą.

Witam serdecznie,

Od czasu do czasu może Pani zjeść słodki podwieczorek jednak nie za często. Póki jest Pani na redukcji to im rzadziej będzie sięgać Pani to tego typu produkty tym szybciej Pani schudnie. Po okresie stabilizacji można pozwalać sobie na przyjemności nieco częściej.
Kalorie to nie wszystko, ważne aby porównywać skład produktów. Słodki deser może mieć tyle samo kcal jak jogurt naturalny z owocami, lecz deser ma bardzo dużo cukru, syropu glukozowofruktozowego, chemii itp Proszę zawsze czytać etykiety na opakowaniach i wybierać jak najmniej przetworzoną żywność

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk