Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta przy niedowadze dla 18-latka

Witam, jestem chłopakiem. Mam 170 cm i 50 kg. Mój problem polega na tym że przy niedowadze mam duży tłuszcz na brzuchu, a na innych częściach ciała jestem chudy. Chciałbym przytyć ale spalić ten tłuszcz, który może wynikać z genów i nieregularnego spożywania posiłków. Z góry dziękuje za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Anemia

Anemia nie powinna być kojarzona z bladym i chudym człowiekiem. Anemia to niedokrwistość, a cierpią na nią głównie kobiety! Sprawdź jakie są tego przyczyny.

Prawdopodobnie postępowanie w Pana przypadku będzie wymagało zarówno zastosowania odpowiedniej diety jak i aktywności fizycznej. Na pewno pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest wizyta u specjalisty, który sprawdzi Pana stan zdrowia, historię dietetyczną i pomoże dobrać właściwe postępowanie (zależne od przyczyn niedowagi i potencjalnie zbyt wysokiego udziału tkanki tłuszczowej). Zaznaczam, że reduckja tłuszczu z określonej części ciała nie jest możliwa, utrata tkanki tłuszczowej jest proporcjonalna ze wszystkich części ciała. Dodatkowo dieta reduckyjna nie jest wskazana przy niskiej masie mięśniowej. Nie oznacza to, że nie może Pan osiągnąć swoich celów (jest to jak najbardziej możliwe), ale nie jest to raczej postępowanie które może Pan podjąć samodzielnie na podstawie internetowej porady. Życzę powodzenia.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0


Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy